Category Archives: hemoroidy

Czy hemoroidy są zaraźliwe?

Przyczyny hemoroidów są liczne – z racji tego, że są one indukowane przez rozmaite czynniki. Głównymi czynnikami są złe nawyki w stylu życia. Inne czynniki to obecny stan ciała. Najczęściej jednak to nasze złe nawyki powodują pojawianie się hemoroidów.

Continue reading →

Czy dieta pomoże na hemoroidy?

Zaparcia i otyłość to dwie z najczęstszych przyczyn hemoroidów, więc hemoroidy dieta musi rozwiązać te dwa niedociągnięcia. Te same strategie użyte w odpowiedniej ciecie pomogą na te wszystkie dolegliwości, w tym samym czasie:

  • hemoroidy,
  • zaparcia,
  • otyłość.

Continue reading →

Jakie są objawy i przyczyny hemoroidów?

Hemoroidy są to rozszerzone naczynia krwionośne, które znajdują się pod powierzchnią skóry, która obejmuje część dolną odbytnicy i odbyt. Normalnie funkcjonują jako anatomiczna część ciała i w normalnych warunkach służą jako „poduszka”  składająca się z małych żył i tętnic, wsparcie w komunikacji tętniczo-żylnej.

Continue reading →

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy to opuchnięte, bolesne żyły w odbytnicy. Hemoroidy mogą powstać w dwóch różnych miejscach. Istnieją 2 zestawy żył, które doprowadzają krew do dolnej odbytnicy i odbytu – są to żyły wewnętrzne i zewnętrzne.

Continue reading →

Hemoroidy w ciąży – jakie leki można stosować?

Większość ludzi doświadcza patologicznych zmian jakimi są hemoroidy – ale hemoroidy w czasie ciąży są najczęstszą sytuacją, z racji tego że kobiety będące w tym stanie cierpią na zaparcia. Ponieważ zaparcie jest jednym z wielu objawów ciąży, kobiety są najbardziej narażone na tego rodzaju nieprzyjemność z powodu wysiłku podczas wypróżnienia.

Continue reading →

Domowe sposoby na hemoroidy

Istnieją liczne domowe metody leczenia hemoroidów. Ich skuteczność potwierdzają sami lekarze i niejednokrotnie zalecają ich stosowanie. Terapie są najczęściej długotrwałe, wymagają systematyczności i konsekwencji, jednak naturalne rozwiązania w przypadku żylaków odbytu przynoszą wymierne rezultaty. Najlepszy efekt leczenia uzyskuje się jeśli rozpoczniemy je w momencie, gdy guzki krwawnicze nie rozwinęły się – w I lub II fazie choroby. Na późniejszych etapach, jeśli zbagatelizujemy problem, mogą one stanowić jedynie wsparcie dla innych metod leczniczych i prawdopodobnie nie uda nam się wówczas uniknąć operacji. Continue reading →