Czy dieta pomoże na hemoroidy?

Skuteczne zioła na hemoroidy
Czy dieta pomoże na hemoroidy?

Zaparcia i otyłość to dwie z najczęstszych przyczyn hemoroidów, więc hemoroidy dieta musi rozwiązać te dwa niedociągnięcia. Te same strategie użyte w odpowiedniej ciecie pomogą na te wszystkie dolegliwości, w tym samym czasie:

  • hemoroidy,
  • zaparcia,
  • otyłość.

Zaparcia mogą być objawem, a także przyczyną hemoroidów. Wysiłek, który ma miejsce kiedy idziesz do toalety może powodować hemoroidy i na pewno sprawia, że poczujesz się gorzej. Poza tym twardy stolec, który towarzyszy zaparciom jest również drażniący dla hemoroidów.

Od czego zacząć zmiany w diecie?

Błonnik pomoże przezwyciężyć Twoje zaparcia. Błonnik nie jest trawiony przez żołądek i przechodzi do jelit, gdzie dba o to, by wszystko poruszało się równomiernie, oczyszcza jelito i tworzy miękki, wilgotny stolec. Jeśli w diecie brakuje błonnika wtedy ma się stolce, które są twarde i suche, dzięki czemu powodują trudność i bolesność w wypróżnianiu. Zapobieganie zaparciom to tylko część dobrej pracy, jaką błonnik wykonuje w ludzkim organizmie. Działanie błonnika w jelitach pomaga również zapobiegać pojawieniu się niektórych nowotworów, obniża poziom cholesterolu i reguluje poziom cukru we krwi. Pokarmy bogate w błonnik zapobiegają poczuciu bycia głodnym – dzięki błonnikowi człowiek czuje się pełny, więc je mniej.

Owoce i warzywa

Świeże owoce i warzywa to klasyczne potrawy pełne tych włókien, a jako bonus warto dodać, że są bogate w składniki odżywcze i niosą mnóstwo korzyści dla zdrowia. Jedz je przy każdym posiłku i jako przekąski pomiędzy nimi. Należy zaplanować swoje posiłki tak, by połowę talerza pokryć za pomocą warzyw w różnych kolorach dla zrównoważonego odżywiania. Przetworzone jedzenie nie jest niczym dobrym jeśli chodzi o hemoroidy, ponieważ wszystkie włókna zostały przetworzone i nic już tutaj nie pomogą.

Produkty pełnoziarniste

Trzeba jeść chleb razowy nie biały. Owsiane i inne produkty pełnoziarniste zamiast tych z pudełka. Trzeba również zadbać o zmniejszenie dodatku cukru i soli, a także o ograniczenie fast foodów.

Zalecane jest jeść trzy posiłki dziennie i dwie lub trzy przekąski z:

  • owoców,
  • warzyw,
  • orzechów,
  • chudego nabiału.

Nie można zapominać o ujęciu roślin strączkowych w diecie: fasola, groch, soczewica. Trzeba też pić wodę przez cały dzień. Dobrze jest też dodawać do diety kilka małych porcji chudego białka. To wszystko stanowi  mądry plan odżywiania nie tylko na hemoroidy, ale także dla optymalnego zdrowia i kontroli wagi.

Chociaż większość chorych na hemoroidy wie, że spożywanie warzyw i owoców zapewni im sporo błonnika i składników odżywczych, które potrzebne są dla uzdrowienia tego stanu zapalnego żył, to często nie wiedzą jak przygotować te warzywa i owoce na różne pyszne sposoby. Tutaj przykład, który pomoże poprawić spożycie błonnika w celu łagodzenia objawów hemoroidalnych.

Sałatka z kraba

Ten pyszny przepis najlepiej służył jako przystawka i może być przygotowany nawet w ciągu 10 minut. Składa się on z sałatki jarzynowej z białych warzyw zmieszanych z pysznym mięsem kraba. Jest bardzo bogata w błonnik i w naturalne minerały – jej pozytywną cechą jest również niska zawartości kalorii. Mięso kraba z kolei jest bogate w selen, który ma dobre właściwości przeciw-utleniające, a także zawiera dużo chromu, który obniża poziom cholesterolu we krwi.

Są to składniki, które są potrzebne do przygotowania tej sałatki:

Gotowane mięso kraba około 0,45 kg
Około dwóch łyżek jogurtu naturalnego
Jedna łyżeczka świeżego soku z cytryny
Jedna czwarta łyżeczki pieprzu cayenne
Świeżo siekany szczypiorek
Pół łyżeczki soli kuchennej
Mieszanka białych warzyw

Jak przygotować tę sałatkę?

1 – Pokroić mięso kraba na małe kawałki.

2 – Wymieszać wszystkie składniki w misce.

3 – Dodać posiekane kawałki mięsa krabów do składników.

Sałatka gotowa!

Trzeba jednak pamiętać, że aby w pełni korzystać z tych dobrych wskazówek do diety na hemoroidy, należy dokonać kilku prostych niezbędnych zmian w ramach swojego codziennego stylu życia. Bo skoro cierpisz na hemoroidy są szanse, że nie jesz prawidłowo. Oczywiście, nie zawsze tak jest, ale przynajmniej warto to przeanalizować. Dla niektórych osób prosta zmiana diety to wszystko, co potrzebują, aby pozbyć się hemoroidów i by ich życie wróciło do normy. Przy poszukiwaniu najlepszej diety na hemoroidy może warto skonsultować się z lekarzem. To nie jest koniecznością, ale ci specjaliści mogą być w stanie dać prawidłowe wyobrażenie o tym, co będzie najlepsze. Wiele osób uważa, że ​​jest to trudne do zrobienia, ale faktem jest, że nie trzeba wprowadzać ogromnych zmian. Niekiedy wystarczy tylko dodać trochę błonnika do diety.

Powiedz Stop Hemoroidom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *