Czy istnieje skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne?

Skuteczne zioła na hemoroidy
Czy istnieje skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne?

Osoby cierpiące na hemoroidy zewnętrzne muszą ciągle myśleć o tym, jak się ich pozbyć. Istnieje wiele możliwości dostępnych w ramach skutecznego leczenia hemoroidów zewnętrznych. Opcje te wahają się od prostych, domowych środków do zabiegów chirurgicznych i minimalnych procedur inwazyjnych.

W większości przypadków hemoroidy zewnętrzne mogą być leczone za pomocą zwykłych zmian w diecie. Dopiero później przechodzi się do leczenia zewnętrznego, np. przez zabiegi chirurgiczne czy nasiadówki. Choć w kilku przypadkach, w których wystąpił większy stopień wypadania, może być nawet wymagana operacja.

Hemoroidy zewnętrzne – można się ich pozbyć za pomocą niżej wymienionych sposobów:

 • zwiększenie spożycia błonnika,
 • zwiększenie spożycia owoców, warzyw i wody,
 • stosowanie lodu na obszarze chorobowym,
 • hemoroidy zewnętrzne leki: czopki, żele, kremy, maści mogą pomóc w łagodzeniu bólu i obrzęku,
 • zanurzenie ich w ciepłej wodzie przez około 10-15 minut (powinno to odbywać się trzy razy dziennie,
 • regulacja wypróżnień,
 • zwiększenie spożycia bioflawonoidów, które pomagają w zmniejszaniu dolegliwości odbytu,
 • bólu i napięcia analnego,
 • sok z cebuli jest dość skuteczny w odniesieniu do bolesnych i krwawiących hemoroidów,
 • suszone nasiona mango powinny być przyjmowane w formie proszku, dwa lub trzy razy,
 • dziennie – to łagodzi ból przy przechodzeniu stolca,
 • wykonywanie regularnych ćwiczeń – unikanie ćwiczeń uciążliwych.

Opcje chirurgiczne

1) Operacja polegająca na usunięciu całych hemoroidów. Ten typ operacji jest najbardziej efektywny i dokonuje kompletnej ekstrakcji hemoroidów, ale za to ma maksymalne ryzyko powikłań.

2) Kolejna technika wykorzystuje specjalne urządzenie do usuwania tkanki hemoroidalnej. Wycięta tkanki usuwa się, a pozostała tkanka zostaje zszyta. Zabieg ten niesie ze sobą mniej bólu w porównaniu do powyższej operacji. W stosunku do tamtej jednak opisywane tutaj zszywanie wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia nawrotu.

3) Chirurgia laserowa – światło lasera jest używane do kierowania na hemoroidy zewnętrzne by całkowicie je usunąć. Zabieg ten polega na zmniejszeniu bólu i dyskomfortu, dzięki niemu można stosować mniej leków i można liczyć na szybsze gojenie.

Minimalne inwazyjne zabiegi – skuteczny lek na hemoroidy zewnętrzne?

a) Podwiązanie/gumkowanie – w tej procedurze, hemoroidy zewnętrzne wiąże się u ich podstawy, dopływ krwi do tkanki jest odcięty i wreszcie tkanki hemoroidalne usychają i odpadają.

b) Skleroterapia – W tej procedurze, związek chemiczny jest wtryskiwany i utrudnia przepływ krwi do tkanki hemoroidalnej i ogólnie wskazany jest w leczeniu małych hemoroidów zewnętrznych.

c) Podczerwień – Tutaj światło lub ciepło są wykorzystywane do wypalania tkanki hemoroidalnej w celu jej usunięcia. Koagulacja niesie ze sobą niewiele skutków ubocznych, lecz wiąże się z nią zwiększone ryzyko nawrotu.

4) Krioterapia – tutaj hemoroidy są leczone poprzez niskie temperatury, co ma doprowadzić do ich zamarznięcia, a w efekcie – do tego, że odpadną.

Dlatego też, w zależności od intensywności i siły hemoroidów zewnętrznych, możliwości ich pozbycia są różne – najlepsza decyzja o tym, którą opcję wybrać może zostać podjęta jedynie przez lekarza. Hemoroidy zewnętrzne są to opuchnięte czerwone wybrzuszenia w okolicy odbytu. Zwykle są trochę twarde w dotyku i są one zwykle swędzące, nawet bolesne, a czasem krwawią.. Rozwijają się one, gdy istnieje dodatkowe ciśnienie na obszar wokół odbytu. Może się to zdarzyć, jeśli ma się nadwagę, albo gdy się cierpi na zaparcia. Istnieją też inne powody, ale te są najczęstsze. Tak zaczyna się formowanie wybrzuszenia tkanki, które określane jest właśnie jako hemoroidy zewnętrzne. Nie ma prawie żadnej różnicy (oprócz lokalizacji) pomiędzy hemoroidami zewnętrznymi i tymi wewnątrz odbytu.

Powiedz Stop Hemoroidom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *