Jakie leki na hemoroidy są najbardziej skuteczne?

Skuteczne zioła na hemoroidy
ocen post

Hemoroidy to spuchnięte żyły znajdujące się w stanie zapalnym. Są zlokalizowane w okolicach odbytu lub w dolnej odbytnicy. Istnieją dwa rodzaje hemoroidów:

  • wewnętrzne, które rozwijają się w dolnej odbytnicy,
  • zewnętrzne, które rozwijają się pod skórą wokół odbytu.

Hemoroidy wewnętrzne będą powodować ból, dyskomfort i świąd odbytu. Najczęstszym objawem hemoroidów jest krew w stolcu, bolesny obrzęk lub twardy guzek w okolicach odbytu i podrażnienie. Należy zauważyć, że hemoroidy nie należą do chorób zagrażających życiu. Znikają w ciągu kilku dni, przy odpowiednim leczeniu i gdy stosuje się odpowiednie hemoroidy leki.

Leczenie hemoroidów

Z tej choroby można się wyleczyć nawet w domu za pomocą prostych zmian w stylu życia i diety oraz poprzez hemoroidy leki bez recepty. Należy się starać stosować dietę bogatą w błonnik składającą się z owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Dieta błonnikowa może powodować stolce bardziej miękkie i łatwiejsze do przejścia przez odbytnicę. Należy pić 8-10 szklanek wody dziennie. Dobrze jest też posiedzieć w wannie z ciepłą wodą przez kilka minut, najlepiej kilka razy dziennie – to również jest pomocne. Polecane jest również regularne uprawianie ćwiczeń – aby zapobiegać zaparciom.

Skuteczne leki na hemoroidy – czy można dostać bez recepty?

Nie trzeba brać leków na receptę, aby usunąć hemoroidy. Istnieje wiele kremów, czopków, tabletek i pianek, które mogą okresowo złagodzić ból i ukoić swędzenie hemoroidów. Zabiegi te, gdy stosuje się od dłuższego mogą doprowadzić do uszkodzenia skóry. Powinny one być stosowane tylko przez krótki czas.

Leczenie medyczne – hemoroidy lek, jaki wybrać?

Jeśli domowe zabiegi i bez recepty na hemoroidy leki nie przyczynią się do złagodzenia objawów, konieczna jest właściwa pomoc lekarska. Zabiegi obejmują np. gumkowanie, gdzie specjalna gumowa linka jest umieszczona wokół podstawy hemoroidów. To odcina krążenie, co powoduje skurczenie się hemoroidów. Może to zrobić tylko lekarz. W leczeniu za pomocą skleroterapii, lekarz wstrzykuje roztwór chemiczny do naczynia krwionośnego w celu skurczenia napęczniałej części. W koagulacji podczerwieni, ciepło jest wykorzystywane do obkurczenia tkanki hemoroidowej. Duże hemoroidy zewnętrzne, które nie reagują na inne leki powinny być usunięte chirurgicznie.

Jakie leki na hemoroidy?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje leków. Są to:

  • tabletki,
  • czopki,
  • maści.

Leki hemoroidy – tabletki

Pigułki są również bardzo popularne ze względu na natychmiastową ulgę, jaką oferują. Pigułka reguluje ciśnienie krwi w układzie dlatego nadaje się jako lek na krwawiące hemoroidy. Ma też jednak wiele negatywnych skutków, ale i niezaprzeczalnie swoje zalety. Najlepiej jednak sięgać po tabletki, które zawierają elementy lub składniki ziołowe. Zioło, które są w tej postaci tabletek na hemoroidy mogą odgrywać istotną rolę w leczeniu choroby i sprawić, że jej objawy znikną całkowicie.

Dobre leki na hemoroidy: czopki

Czopki na hemoroidy to popularne leki – są w kształcie zaokrąglonej kuli. Zaokrąglona część jest wkładana do kanału odbytu, a płaska część służy do wpychania czopka na miejsce. Te małe kule wykonane są z substancji takich jak np. masło kakaowe, aby mogły się stopić w temperaturze ciała. Kiedy wejdą w stan ciekły mogą być wchłaniane przez otaczające tkanki. Niektóre czopki zawierające aktywny składnik taki jak fenylefryna HCl (środek zwężający naczynia krwionośne). Często są to hemoroidy objawy leki, które nie wymagają recepty i dostępne są w każdej aptece.

Hemoroidy skuteczny lek: maść

Większość osób cierpiących na hemoroidy sięga po maści, chcąc leku który przyniesie im szybką ulgę od bólu. Dobrą wiadomością jest to, że maści należą do tanich i skutecznych sposobów leczenia hemoroidów w domu i są świetne w łagodzeniu bólu oraz dyskomfortu, jaki powodują hemoroidy. Idealne dla osób, które poszukują natychmiastowej ulgi w bólu. Maści takie są w stanie zatrzymać swędzenie, zmniejszają stan zapalny i znieczulają obszar, który ma złagodzić ból.

Powiedz Stop Hemoroidom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *