Ile osób cierpi na hemoroidy?

Skuteczne zioła na hemoroidy
Ile osób cierpi na hemoroidy?

Hemoroidy, inaczej żylaki odbytu lub guzki krwawnicze uważane są obecnie za chorobę cywilizacyjną. Wynika to z całą pewnością z rosnącej ilości zachorowań na tę przypadłość. Schorzenie znacznie częściej diagnozowane jest u osób wyróżniających się wyższym statusem ekonomicznym oraz społecznym. Ilość zachorowań rośnie również wraz z wiekiem.

Tryb życia większości z nas predysponuje do rozwoju hemoroidów. Lekarze alarmują, że przenoszenie większości swojego życia przed ekran komputera, unikanie wysiłku fizycznego i stosowanie niezdrowej diety będą powodowały pojawianie się w statystykach coraz to wyższych liczb w rubrykach obrazujących procent populacji borykający się z problemem hemoroidów.

Ilu osób dotyczą hemoroidy?

Największa ilość badan dotycząca częstotliwości występowania hemoroidów prowadzona była w USA. Zgodnie z ostatnimi z nich żylaki odbytu są wstydliwą dolegliwością 30-50% całej populacji ludzkiej. Analizy wskazują, że przy obecnym trybie życia i panujących tendencjach problem będzie dotyczył aż 3 na 4 mieszkańców USA.

Wraz z wiekiem rośnie zagrożenie

Jednocześnie z procesem starzenia się naszego organizmu dochodzi do osłabienia mięśni, co może powodować zwiotczenia i większe ryzyko wystąpienia choroby hemoroidalnej. Szacunki wskazują iż pośród osób, które przekroczyły 40 rok życia aż 60% ma problem z hemoroidami.

Hemoroidy w ciąży i po porodach

Hemoroidy są również niezwykle częstą przypadłością kobiet ciężarnych. Wynika to z nadmiernego ucisku płodu a naczynia, dodatkowo pojawiają się sprzyjające zmiany hormonalne. Panie, które wielokrotnie rodziły są również silniej narażone na pojawienie się guzków krwawniczych. Wynika to z faktu znacznego osłabienia mięśni znajdujących się w miednicy, jak również silnym parciem w czasie narodzin dziecka.

Hemoroidy w Polsce

Nie istnieją miarodajne badania, które wskazywałyby ilość zachorowań na hemoroidy i skalę problemu w Polsce. Statystyki pokazują iż problem jest również nasilony zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

 

Powiedz Stop Hemoroidom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *