Rodzaje hemoroidów

Skuteczne zioła na hemoroidy
Rodzaje hemoroidów

Hemoroidy są naturalną strukturą anatomiczną każdego z nas. Jednak w momencie, gdy zaczynają pojawiać się w ich obrębie jakiekolwiek anomalie konieczne jest wdrożenie właściwego leczenia. Zajmują się tym lekarze proktolodzy. Z uwagi na fakt, iż guzki krwawnicze mogą wyglądać zupełnie inaczej u każdego pacjenta i powodować nieco inne obawy specjaliści dzielą żylaki odbytu najczęściej zgodnie z dwoma kryteriami. Pierwszym z nich jest stadium zaawansowania choroby, drugim zaś umiejscowienie hemoroidów w organizmie.

Zależnie od dokonanej kwalifikacji dobiera się odpowiedni sposób leczenia. Zgodnie z podziałem dotyczącym lokalizacji wyróżniamy dwa rodzaje hemoroidów czyli wewnętrzne oraz zewnętrzne.

Hemoroidy wewnętrzne

Występują powyżej tzw. Kresy grzebieniastej czyli granicy-linii znajdującej się mniej więcej 2-3 centymetry od odbytu. Podstawowym symptomem ich istnienia jest występowanie w kale jasnoczerwonej krwi – nie jest ona utajona, jest dobrze widoczna na kale bądź papierze toaletowym. Żylaki wewnętrzne najczęściej nie powodują znaczących dolegliwości bólowych. Pojawiające się odczucia takie jak świąd czy pieczenie nie są również silnie uciążliwe dla pacjentów.

Hemoroidy zewnętrzne

Właśnie zewnętrzne żylaki odbytu uważane są za te silniej dokuczliwe. Powodują nieprzyjemne odczucia lub ból w czasie siedzenia. Pieczenie, świąd czy ból potrafią być silnie uciążliwe. Znajdują się one poniżej kresy grzebieniastej. Zewnętrzne guzki krwawnicze powodują tak silne dolegliwości, że to właśnie z nimi najczęściej pacjenci zgłaszają się do lekarza nie mogąc znieść dyskomfortu. Konieczny jest lek na hemoroidy zewnętrzne, który ukoi ból.

Podział ze względu na stadia zaawansowania

Poszczególne fazy rozwoju hemoroidów dzieli się według liczb od I do IV, gdzie I jest początkowym stadium rozwoju, a IV najsilniejszym wymagającym leczenia operacyjnego. Choroba hemoroidalna posiada wiele możliwości leczenia, wczesne zdiagnozowanie  i rozpoczęcie terapii pozwala na uniknięcie stołu operacyjnego, który w zaawansowanej chorobie będzie konieczny z uwagi na silne odczucia bólowe i zmniejszony komfort życia. Nie warto więc unikać wizyty u lekarza gdy pojawią się jakiekolwiek objawy. Tylko lekarz może nam przepisać skuteczne tabletki na hemoroidy.

 

Powiedz Stop Hemoroidom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *